Фейенорд не само не записа победа в първите два кръга на холандското първенство, но още не е вкарал и гол.

След 0:3 от Гронинген преди седмица, сега тимът на Ервин Куман не успя да се наложи и над Хераклес - 0:0 на "Де Куип".

Съперникът на Локо (Сф) в турнира за купата на УЕФА изпитва сериозни проблеми в атака след напускането на Саломон Калу и Дирк Кайт. Ники Хофс и Ван Хойдонк пропуснаха най-доброто положение за ротердамци, а Джонатан де Гузман и Йонас Колка пробваха далечни удари.

Гостите можеха да спечелят в края на мача чрез Бисесвар. Уебсайтът на Фейенорд намери оправдание за равенството в проливния дъжд, а двубоят бе прекъснат за 10 минути в края на първата част, когато страничният рефер получи контузия и трябваше да бъде заменен с четвъртия.

Футболистите на Фейенорд бяха изпратени с освирквания от феновете, които ден по-рано ги заключиха на тренировъчното игрище в знак на протест срещу слабата игра и клубната политика. Някои от тях дори поискаха оставката на шефа на борда на директорите Йориен ван ден Херик. Играчите се измъкнаха през страничен ход благодарение на находчивостта на мароканския нападател Бусабун.

Преди двубоя Дирк Кайт си взе сбогом с феновете на "Де Кюип", въпреки че ден по-рано дебютира за Ливърпул. Холандският национал бе мощно аплодиран от публиката, след което изгледа мача от трибуните.