Аржентинският гранд Ривър Плейт не стартира по най-добрия начин в новия сезон в аржентинската Примера дивисион, където се завърна този сезон. Тимът падна у дома с 1:2 от Атлетико Белграно.

Рекордьорът с 33 титли в Аржентина игра един сезон във втора дивизия, но се завърна като победител. В първия мач от новия сезон Ривър трябваше да се изправи срещу Белграно, който реално ги изхвърли във втора лига с две победи в плейофите.

Гостите от Белграно бяха провокирани през цялото време на срещата от феновете на Ривър, както и от самите играчи, но те отговориха по най-добрия начин. В 45-ата минута Лукас Мелано откри резултата, а във 2-ата минута на второто полувреме Сесар Каранса удвои за 2:0.

Отборът от аржентинската столица успя само да намали в 76-ата минута Мануел Ланнсини. В 88-ата минута  играч от Белграно беше отстранен с червен картон, но така или  иначе Ривър Плейт напусна терена с празни ръце.

Сан Лоренсо се наложи с 2:1 над Сан Мартин, като Леандро Романьоли в 17-ата и Франко Хара в 45-ата минута вкараха за победителите.

В другата неделна среща от първия кръг Ол Бойс измъкна 1:1 като гост на Годой Крус, като двата отбора си размениха по едно попадение в рамките на две минути в началото  на мача. В 13-ата Давид Рамирес откри за гостите от дузпа, а Иван Борхело изравни.