Хавиер Ернандес отбеляза победния гол за Мексико при успеха с 2:1 над Гватемала в четвъртфинален мач на КОНКАКАФ Голд Къп. .

Карлос Руис изведе гватемалците напред още в 5-ата минута, но след почивката „сомбрерата" съумяха да обърнат развоя на срещата. Първо Алдо де Нигрис изравни малко след началото на второто полувреме, а Чичарито донесе успеха на Мексико в 660ата мин.

В другия четвъртфинал късно снощи, Хондурас изхвърли Коста Рика с 5:3 след дузпи (1:1 в редовното време). Бенгтсон изведе Хондурас напред малко след почивката, но само 5 минути по-късно Маршал изравни. До края на редовното време и в продълженията гол не падна, което наложи изхода на срещата да се реши с дузпи. При тях играчите на Хондурас бяха  по-точни и продължават на полуфиналите, където ще имат за съперник именно Мексико.

Другите два четвъртфинала са късно тази вечер. САЩ играе с Ямайка, а Панама  - със Славадор.

СТАТИСТИКА ОТ КОНТИНЕНТАЛНАТА НАДПРЕВАРА В СЕВЕРНА И ЦЕНТРАЛНА АМЕРИКА МОЖЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!