Българският защитник Емил Янчев вкара дузпа в продълженията на мач за Купата на Малта, а след това се разписа още два пъти при 11-метровите удари за определяне на победителя.

Срещата между Марса, където играе Янчев, и втородивизионния Орми в първия кръг за завърши 2:2 в редовното време и 3:3 в продълженията, а след това двата съставаизпълниха
общо 26 удара от бялата точка.

Бившият футболист на Светкавица и Нафтекс докара мача до равенство 3:3 с точен удар от бялата точка в 101-ата минута, след като преди това Орми излезе напред в 94-ата.

Всичките 11 играчи от двата тима се изредиха и се наложи да стрелят отново. Янчев вкара 1-ата и 12-ата дузпа за своя тим, който минава в следващия кръг.

В друга среща от този етап Пиета Хотспърс надви минимално 1:0 треторазредния Виториоза Старс. Светлан Кондев центрира от фаул и Дигер Оконкво вкара с глава за Пиета във 2-ата минута на допълнителното време.