Еквадор е все по-близо до класиране на Световното в Катар в края на годината. Жорди Кайседо и компания направиха 1:1 при важното гостуване на Перу в световна квалификация. Равенството остави тима на трето място след отборите на Бразилия и Аржентина, до края на борбата в зона КОНМЕБОЛ остават само два кръга.

Нападателят на ЦСКА се появи в игра десетина минути преди края за Еквадор, като и двата гола в мача вече бяха отбелязани.

Еквадор поведе в резултата още във втората минута, когато Майкъл Естрада се възползва от подаване на Торес и реализира. Домакините обаче успяха да изравнят след близо 70 минути игра. Точен за Перу бе Едисон Флорес.

След спечелената точка днес, преднината на Еквадор пред четвъртия Уругвай е вече три точки. Разликата с петия Перу пък е четири пункта, като Уругвай и Перу предстои да се срещнат помежду си.

В последните си два мача от квалификациите Еквадор ще се изправи срещу Парагвай, който отдавна отпадна от сметките, както и Аржентина, чийто тим пък вече се класира за финалите в Катар.

При определени обстоятелства, дори и точка за Еквадор в предпоследния мач, би класирала тима на Жорди Кайседо за Катар.