Отборът на ДЖЕФ Юнайтед с Илиян Стоянов в състава си претърпя драматична домакинска загуба с 3:4 от ФК Токио в среща от японската Джей лига.

Футболистите от ДЖЕФ започнаха вихрено и още в 7-ата минута водеха с 2:0 с голове на Юки Абе и Масатака Сакамото.

Лукас Северино намали на 2:1 в 16-ата минута, а след почивката гостите успяха да постигнат пълен обрат, като имената си сред голмайсторите записаха Шинго Акамине и Наохиро Ишикава.

В 84-ата минута ДЖЕФ изравни чрез Наотаке Ханю, но Йоширо Абе отбеляза четвъртия победен гол за ФК Токио минута преди края на редовното време и гостите взеха трите точки.

Въпреки загубата ДЖЕФ Юнайтед запази 7-ото си място във временното класиране с 29 точки след 19-ия кръг. Начело в подреждането е Гамба (Осака) с 39 точки.