Истинско зрелище сътвориха два от грандовете на световния футбол Байерн (Мюнхен) и Милан в поредния мач от турнира "International Champions Cup". На стадион "Солджър Фийлд" в Чикаго двата отбора не излъчиха победител и срещата завърши 3:3. Това наложи изпълнението на дузпи, при които по-точни бяха футболистите на Милан.

Мачът беше открит, а двата отбора показаха красив и нападателен футбол. В 23-ата минута Холгер Бадщубер сбърка фатално и подари топката на Мбайе Нианг. Нападателят се озова сам срещу Свен Улрайх и хладнокръвно откри резултата. Само в рамките на 10 минути Байерн направи пълен обрат. В 29-ата минута Рибери възстанови равенството с красиво изпълнение след пас на Хуан Бернат, а в 39-ата Дейвид Алаба се освободи пред наказателното поле и прецизният му изстрел не остави шансове на Донарума.

В началото на втората част Андреа Бертолачи се разписа за 2:2 след нова грешка на защитата на Байерн. В 61-ата минута Юрай Куцка изведе Милан напред. Той шутира извън наказателното поле, топката рикошира в играч на Байерн и заблуди Улрайх, влетявайки в пазената от него врата.

До края на мача баварците упражниха натиск, който даде резултат. Вергара фаулира необмислено Бернат в наказателното поле и реферът отсъди дузпа. Донарума отгатна посоката на удара на Рибери, но той беше достатъчно силен и точен - 3:3.

Така спорът трябваше да се реши след изпълнението на дузпи. При тях "росонерите" се оказаха по-точни. Те не пропуснаха нито един удар от бялата точка. В същото време Джанлуиджи Донарума спаси удара на Рафиня, а секунди по-късно Джакомо Бонавентура донесе победата на Милан.