Гана и Мали са последните два участника на четвъртфиналите в турнира за Купата на Африка. В днешните последни срещи от група "D", Мали би дебютанта Ботсвана с 2:1, а Гана завърши наравно 1:1 с Гвинея. Така „черните звезди" завършиха на първо място, а „орлите" останаха втори.

Гара Дембеле излезе като титуляр за Мали и успя да вкара първия си гол в екипа на африканската държава, Бившата звезда на Левски изравни в 57-ата минута. Траоре центрира, Майга стреля с глава, вратарят на Ботсвана изби, но право в краката на Гара, който отблизо нямаше как да сбърка. Малко преди това Нгеле бе открил за ботсванците.

Победното попадение бе дело на Сейду Кейта, който донесе успеха на „орлите" с прекрасен фалцов удар от границата на пеналта.

Гвинея се нуждаеше единствено от успех над Гана в другата среща от групата, за да си осигури класиране на елиминациите. „Черните звезди" обаче поведоха в 28-ата мин чрез Баду. В сами край на полувремето обаче Камара изравни.

След почивката Гвинея не показа достатъчно качества, за да покаже, че заслужава да продължи, На всичкото отгоре, гвинейците останаха и с 10 души, след като Ба видя червения картон 20 минути преди края.