Националният отбор на Дания поднесе изненадата на вечерта, след като победи Англия с 1:0 в двубой от Лигата на нациите.

Британците играха почти час с човек по-малко, защото още в 32-ата минута Хари Магуайър бе изгонен заради втори жълт картон. Капитанът на Манчестър Юнайтед извърши едно ненужно нарушение в средата на терена, след като не пое добре топката.

България загуби от Уелс с 0:1 в Лига на нациите

Шепа фенове, безидеен футбол и поредна загуба за България

Този път бяхме победени от Уелс с 0:1

След изпълнението на статичното положение тя стигна до наказателното поле на Англия, където Кай Уокър изрита съперник в опита си да изчисти и Дания получи дузпа.

Кристиан Ериксен я реализира хладнокръвно в 35-ата минута, за да донесе успеха на гостите.

След него те се изравниха по точки с Англия, като двата тима изостават с 2 от лидера Белгия, който спечели с 2:1 гостуването си в Исландия след две попадения на Ромелу Лукаку.

АНГЛИЯ - ДАНИЯ 0:1

0:1 Ериксен -дузпа (35")