Дънди Юнайтед спечели своята втора купа на Шотландия в клубната история, след като днес удари с 3:0 на финала Рос Каунти. Предишният трофей за оранжево-черните от Дънди е през сезона 1993/1994, а Рос Каунти- състезаващ се във второто ниво на шотландския футбол, това беше първо участие на финал. Дънди Юнайтед постепенно наложи своето превъзходство, а по-опасните моменти пред вратата на Рос Каунти бяха създадени в края на първото полувреме.

След началото на второто обаче надмощието на елитния тим стана доста по-осезателно и логично в 61-ата минута Дейвид Гуудуил откри резултата. Той беше изведен от Гомис сам срещу вратаря и не пропусна. В 75-ата минута най-добрият играч в мача Крейг Конуи покачи на 2:0, след като наказа вратаря Макгавърн, напуснал неразчетено мястото си. Четири минути преди края на мача Конуи завърши бърза атака на своите по лявото крило, започнала с хвърлен тъч от Дейли, както и пас през центъра на Гомис.

И преди днешния успешен финал тимът на Дънди Юнайтед имаше осигурено участие в турнира Лига Европа, тъй като завърши на 3-о място в първенството. Победата им обаче освободи още едно място в Европа за отбор от първенството и тази квота се заема от Мадъруел. Шампионът Глазгоу Рейнджърс попада директно в груповата фаза на Шампионската лига, а Селтик ще играе в квалификациите. Третият шотландски участник в турнира Лига Европа е Хибърниън.