ЧиликовБългарското острие на Насионал (Мадейра) Георги Чиликов остана резерва при домакинската победата на отбора си над Маритимо с 3:2 в последен мач от 16-ия кръг на португалската Суперлига.

С тази победа тимът на Чиликов се изкачи на 6-то място в класирането, като събра 24 точки. Маритимо пък се срина до 9-а позиция и има точка по-малко. Лидер във временното класиране е Порто с 40 точки.

Насионал взе предимство комфортно предимство от два гола още до 12-ата минута. След 10 минути игра Бруно Амаро откри резултата, а само 3 минути по-късно Грегори вкара топката в собствената си мрежа.

През втората част Оливейра се озова в прегръдките на своите съотборници, след като се разписа с глава за 2:1, но не след дълго с прекрасен гол от пряк-свободен удар Бруно на практика предреши крайния победител в срещата.

Шест минути преди края гостите се добраха до второ попадение, което бе дело на Липати.

В следващия кръг на 4-и февруари Чиликов и Национал ще гостуват на третия в класирането - Спортинг.