Домакините от Чили разгромиха Боливия с 5:0 на Копа Америка 2015.

Мачът, играл се на препълнения Национален стадион в Сантяго, бе от Група А на турнира. Още преди него и двата отбора си бяха осигурили класиране за следващата фаза, тъй като победата на Еквадор над Мексико с 2:1 ги направи недостижими на първите две места.

Резултатът бе открит още в 3-тата минута от Арангуис при асистенция на Варгас. В 37-ата миута Сачес удвои след пас на Валдивия. В 66-ата минута Арангуис вкара отново, правейки резултата класически, този път при асистенция на Енрикес.

В 77-ата минута Медел реализира за 4:0, като Валдивия асистира и за това попадение. В 86-ата минута боливиецът Ралдес си отбеляза автогол, оформяйки крайното 5:0.

В другия мач на ст. "Ел Тениенте" в Ранкагуа, Еквадор би мексико с 2:1. В 26-ата минута екваторианците поведоха чрез Милер Боланос. В 57-ата минута Енер Валенсия покачи на 2:0, като и този гол бе изработен от Боланос.

Всичко, което успяха да сторят мексиканците, бе реализирането на почетен гол, при това от дузпа. Вкара го Раул Хименес в 64-ата минута. Така Мексико отпадна от по-нататъшно участие в тазгодишното издание на Копа Америка. Ацтеките приключват с 2 т. след две ремита.

Крайно класиране в Група А: Чили 7 т., Боливия 4 т., Еквадор 3 т., Мексико 2 т. За втората фаза на Копа Америка се класират Чили и Боливия. Това може да стори и Еквадор, но само при определени условия - ако Бразилия победи Венецуела с поне 2 гола разлика или ако Уругвай падне от Парагвай също с поне два гола. Така еквадорците ще се класират като един от двата най-добри трети отбори от трите предварителни групи.