Отборът от четвърта дивизия на Франция Гренобъл отстрани още на 1/32-финалите за Купата на Франция лидерът в първенството Марсилия. Развръката настъпи след изпълнението на дузпи след като Гренобъл изравни в последната минута от продълженията.

Лидерът в Лига 1 на три пъти повеждаше в резултата, но допусна три изравнявания.

Андре Пиер Жиняк откри в шестата минута, а след като Мурад Насрала изравни в 10-та, отново Жиняк се разписа в 33-та. Фарес Хачи пак изравни в третата минута от второто полувреме, а при 2:2 дойде и краят на редовното време.

В продълженията, Андре Аю даде нова преднина на Марсилия, в 98-та минута. Това обаче не бе всичко, и в първата минута от продължението на продължението, вече след повече от 120 минути, Селим Бенгриба направи 3:3.

При дузпите, футболистите на Гренобъл отбелязаха всичките си пет, докато Флориан Товен застана зад топката при четвъртата, и не успя да реализира, като ударът му бе спасен от Пол Катие.

По-рано през деня, втородивизионният Дижон изхвърли още един елитен тим от Купата, след победа над Каен  с 3:2 след продължения.

В отсъствието на контузения български нападател Димитър Бербатов Монако се класира напред след победата с 2:0 като гост на втородивизионния Ним. Гостите стигнаха до победата с попадения на Бернардо Силва след малко повече от половин час игра и на резервата Валер Жермен в добавеното време.

Носителят на купата за миналия сезон Гинган също продължава напред след успех с 3:0 на терена на петодивизионния Денан Леон.

Петкратният победител в турнира Олимпик Лион надделя над с 3:2 при гостуването си на друг противник от елита Ланс. Възпитаниците на Юбер Фурние взеха класически аванс още в първия половин час след попадения на Набил Фекир, Александър Лаказет от дузпа и Муамаду Дабо. Домакините стигнаха до две попадения в последния четвърт час, но за повече нямаха сили.

Носителят на трофея през 2013 година Бордо постигна домакински успех над гостуващия съперник от Лига 1 Тулуза с голове на Тома Туре от дузпа и на Аду Траоре.

Последният 1/16-финалист ще бъде ясен в понеделник, след среща между Монпелие и Пари Сен Жермен.