Дания обърна Франция като гост в мач от футболния турнир Лига на нациите. Срещата играна в Париж завърши при резултат 2:1 за гостите.

Карим Бензема в 51-ата минута реализира забележителен гол, след самостоятелен рейд. Андреас Корнелиус в 68-ата минута обаче от близка дистанция изравни. Корнелиус матира защитата на домакините и в 88-ата минута, за да донесе обрата на "червения динамит".

Звездата на настоящите световни шампиони Килиан Мбапе се контузи и напусна терена принудително в края на първото полувреме. В 81-ата минута пък Канте нацели греда. През първата част на спора пък гол на Бензема бе отменен поради засада. Така "петлите" не успяха да усмихнат с победа треньора си Дидие Дешан. Специалистът бе сполетян от семейна трагедия по-рано през седмицата.

В следващия кръг от групата Франция гостува на Хърватия в мач повторение на финала на последното Световно. Дания пък ще е гост на Австрия.