Челси записа лесна победа над Генк с 5:0 в мач от група Е на Шампионската лига. Успехът на „сините" ги утвърди на първото място в класирането със 7 точки.

Победата на англичаните дойде повече от лесно, като мачът на практика приключи още след първия половин час, когато резултатът вече бе 3:0. Другото любопитно нещо на"Стамфорд Бридж" бе Фернандо Торес. Испанецът наниза два гола, като за последно се бе разписвал в лигата през април 2009 година с екипа на Ливърпул.

Мейрелеш откри още в 8-ата минута след хубав далечен шут. Секудни преди това пък Торес изпусна чист гол, останал сам срещу вратаря на белгийците.

„Ел Ниньо" все пак се поправи в 11-ата мин, когато с удар в ъгъла на вратата удвои. В 27-ата пак той направи резултата класически,след като се разписа с красив плонж с глава.

Малко преди почивката Иванович засече с глава центриране на Малуда от фаул за 4:0.

През второто полувреме Челси разбираемо понамали оборотите, макар че продължи да диктува играта. Стигна се и до 72-ата мин, когато резервата Калу довкара един отбит от вратаря шут на Торес за 5:0.

В другия мач от тази група, Леверкузен взе много важна победа с 2:1 над Валенсия. С успеха Байер е на второ място с 6 точки, докато „прилепите" са на път да изпуснат класирането напред, след като имат само 2.

Испанците започнаха добре и поведоха в 24-ата минута. Солдадо намери непокрития Хонас, който от 5 метра не сбърка - 0:1.

Първата част завърши при този резултат, но след почивката, само в рамките на 4 минути Леверкузен обърна резултата. Първо в 52-ата Шюрле не остави шанс на вратаря с шут от границата на пеналта, а Сидни Сам донесе успеха, оползотворявайки пас на Балак.

ЧЕЛСИ - ГЕНК 5:0

1:0 Мейрелеш (8')
2:0 Торес (11')
3:0 Торес (27')
4:0 Иванович (42')
5:0 Калу (72')