Челси ще спори с Барселона за място на финал в Шампионската лига! Сблъсъкът стана факт, след като лондончани се наложиха с 2:1 у дома над Бенфика и с общ резултат 3:1 отстраниха португалския си съперник.

Така момчетата на Роберто Ди Матео ще имат шанс да вземат реванш от Барселона и да се класират за последния мач в турнира. Както е известно двата тима играха на полуфинал и през 2009-та година, когато след скандален реванш на „Стамфорд Бридж" и гол на Иниеста в последните секунди каталунците отстраниха съперника си. След двубоя пък от Челси проплакаха от съдийските тесли, като имаха претенции за куп неотсъдени дузпи.

Вторият финалист в тазгодишното издание на Шампионската лига ще бъде определен от двубоя между Реал Мадрид и Байерн Мюнхен.

Срещата на „Стамфорд Бридж" започна повече от отворено и головите възможности не закъсняха. Очаквано по-агресивни бяха „лисабонските орли", които имаха да заличават гол пасив.

11 минути бяха изминали от първия съдийски сигнал, когато топката посети мрежата на един от двата отбора. Попадението на Хуан Мата обаче бе правилно отменено заради засада. Малко по-късно, в 21-ата минута, Алши Коул бе фаулиран в полето и главният съдия отсъди дузпа. Зад топката застана Лампард, чийто удар мина под плонжа на Артур - 1:0.

До края на първата част футболистите на Бенфика създадоха няколко добри положения, но така и не успяха да нанесат точния удар. Най-близо до изравнителен гол бе Оскар Кардосо, но неговият шут бе избит от голлинията от Джон Тери.

В 40-ата минута португалците получиха много тежък удар. Капитанът Макси Перейра си изкара втори жълт картон и напусна терена, оставяйки съотборници си в намален състав и с гол пасив.

Изпълнено с положения бе и началото на второто полувреме. Кардосо и Аймар последователно опитаха късмета си, но ударът на първия бе майсторски избит от Чех, а на втория топката излезе в аут.

В 50-ата минута Челси можеше да сложи точка на спора, но с уникален пропуск се отличи Рамиреш. Бившият футболист на Бенфика получи топката на голлинията, но вместо да нанесе удар комично се размина с коженото кълбо.

В 65-ата минута, след нова фантастична контраатака, Калу направи непростим пропуск. Нападателят бе изведен на скорост сам срещу Артур, но с левия крак стреля право в тялото на вратаря. Малко преди това пък пропуск за Бенфика направи резервата Джало. 10 минути по-късно отново Калу бе на точното място в точното време, но отново не успя да нанесе точния удар.

В последните минутки на „Стамфорд Бридж" се разигра страхотна драма. Повод за това стана изравнителният гол, който Бенфика вкара в 85-ата минута. Тогава, след центриране от корнер, Хави Гарсия се извиси над всички и с глава матира Чех.

Малко по-късно, в 88-ата минута, Бенфика имаше отличен шанс да вкара втори гол и да отстрани Челси. Резервата Нелсон Оливейра обаче действа егоистично и вместо да подаде на свой съотборник опита сам да завърши една отлична атака и сгреши.

В добавеното време на срещата Челси стигна до втори гол и сложи точка на спора. Раул Мейрелеш открадна топката от Аймар, пробяга около 50-60 метра, след което нанесе силен удар с десния крак оплете топката в мрежата на Артур - 2:1.

ЧЕЛСИ - БЕНФИКА 2:1 (общ резултат 3:1)

1:0 Лампард (21'-дузпа)

1:1 Хави Гарсия (85')

2:1 Раул Мейрелеш (90')

ЧЕЛСИ: Чех, Иванович, Давид Луиш, Тери (59' Кейхил), Коул, Рамиреш, Лампард, Микел, Мата (79' Мейрелеш), Калу, Торес (88' Дрогба)

Резерви: Търнбул, Ферейра, Есиен, Стъридж

БЕНФИКА: Артур, Емерсон, Перейра, Капдевия, Гарсия, Бруно Сезар (73' Родриго), Аймар, Гайтан (62' Джало), Матич, Витцел, Кардосо (57' Нелсон Оливейра)

Резерви: Едуардо, Алмейда, Нолито, Савиола