Националният отбор на Чехия се наложи над този на Словакия в двубой от груповата фаза на новосформирания европейски турнир Лига на нациите.

Чехите спечелиха гостуването на съперника си с 2:1.

В герой за гостуващия представителен тим се превърна 25-годишният Михаил Кръменчик, отбелязал първото попадение в срещата. Той бе точен в 52-та минута, като се възползва от едно от малкото положения за състава си за вкарване на гол в мача. Той бе в основата и на всичко по-интересно за състава си в предни позиции, като не даваше и миг спокойствие на бранителите на опонента.

Домакините не разполагаха с кой знае колко 100%-ви положения, като те със сигурност се брояха на пръстите на едната ръка.

През първата част словашките футболисти показаха желание, но не и качествата, необходими им за преодоляването на съперниковата защита.

Второто полувреме по-скоро бе в полза на чехите, които заслужено стигнаха до победата в мача.

След откриването на резултата от Кръменчик, Хамшик върна отбора си в мача с гол за 1:1, но 14 минути преди последния съдийски сигнал Шик възстанови предимството на Чехия, а с това донесе и крайния успех на тима в мача.

Така чехите вече разполагат с актив от 3 точки, като лидер в класирането е Украйна - до момента без грешна стъпка в двата си изиграни двубоя.

Словакия не само няма спечелена точка, но с отрицателна голова разлика логично заема последната позиция във временното подреждане.

Белгия победи Швейцария с 2:1 в Лигата на нациите

Фамозен Лукаку с два гола срещу Швейцария, неуморим Азар остави "кръстоносците" без дъх