Буркина Фасо не срещна никакви затруднения с Етиопия в мач от група C на турнира за Купата на Африканските нации.  Отборът на Пол Пут се наложи с 4:0, въпреки че през по- голяма част от срещата бяха с човек по-малко.

Символичните домакини поведоха в  34-ата минута.

Звездата на тима Траоре изскочи сам срещу вратаря и със силен удар не му даде шанс за 1:0.

В 58-ата минута на двубоя вратарят на Буркина Фасо бе изгонен с директен червен картон заради това, че игра с ръка извън наказателното поле.

Това обаче не попречи на Буркина Фасо да стигне до победата. Нов гол реализира Траоре в 74-ата минута Само три по-късно Джакариджа Коне вкара след прекрасен пас на Питройпа. Самият Пиройпа пък оформи крайното 4:0 в продължението на срещата.

След тази победа Буркина Фасо излезе начело в подреждането в група C с актив от 4 точки. По-рано днес Замбия и Нигерия приключиха при резултат 1:1.