Нигерия и Буркина Фасо завършиха наравно 1:1 във първия си мач от група „С" на турнира за Купата на Африка. Ремито е пето от общо шест мача на турнира досега, като единствено Мали успя да постигне победа (1:0) над Нигер в среща от група „В".

За състава на Буркина Фасо в игра така и не се появи Исуф Уатара - единственият представител на „А" група по терените в ЮАР.

Иначе „суперорлите" започнаха добре и поведоха в 23-ата минута чрез голаджията на Спартак Москва Емануел Еменике. Той получи изключително красив пас с пета от Браун Идейе.

След почивката Буркина Фасо натисна в търсене на изравняването. Задачата на „жребците" бе улеснена и от червения картон на Ефе Амброуз четвърт час преди края. Въпреки това нигерийците вече се виждаха победители, когато Ален Траоре изравни в 93-ата мин.след пас на звездата Джонатан Питройпа.

В ранния мач от групата Замбия и Етиопия завършиха също при резултат 1:1.

РЕЗУЛТАТИ, ПРОГРАМА И КЛАСИРАНЕ В КАН 2013 МОЖЕ ДА НАМЕРИТЕ ТУК!