Буркина Фасо стана последния полуфиналист в турнира за Купата на Африка. „Жребците" отстраниха Того с 1:0 след продължения и по този начин си осигуриха мач срещу Гана за правото да играят на големия финал в Йоханесбург.

Двубоят между Буркина и „ястребите"от Того, предвождани от Емануел Адебайор не предложи особено интересни моменти. Именно голямата звезда на тогоанците изпусна най-чистото положение за своя тим в началото на втората част,след като не успя да насочи с глава топката в почти опразнената врата на съперника.

Малко след това пък реферът на двубоя също стана главно действащо лице, след като не даде чиста дузпа за Буркина Фасо.

Резонно се стигна до продължения, в които „жребците" успяха да излъжат своя съперник. В 105-ата минута Джонатан Питройпа засече с глава центриране от корнер и донесе успеха на бившата република Горна Волта.