Бразилия започна участието си на Копа Америка 2015 с трудна победа. Играчите на Карлос Дунга победиха Перу драматично с 2:1.

Перу поведе още в 3-ата минута на стадиона в Темуко. Давид Луис загуби топката в наказателното поле след безобиден дълъг пас, наложи му се да връща на вратаря Джеферсон, който сбърка при свой опит за пас и Куевас пресече, за да вкара отблизо за 1:0.

Селесао се съвзе бързо и изравни само две минути по-късно. Дани Алвеш центрира отдясно и Неймар с глава засече за 1:1 в една комбинация на играчи на Барселона.

В добавеното време при нова контра Неймар пусна страхотен пас,а Дъглас Коща този път успя отклони топката в мрежата за 2:1 и трите точки останаха за бразилците.

В другия мач от групата Венецуела поднесе голяма изненада, побеждавайки звездния тим на Колумбия с 1:0.

Варгас овладя в наказателното поле и прехвърли топката за Алехандро Гера, който с глава подаде в центъра на Рондон и таранът на Зенит, също с глава откри резултата след час игра.

Въпреки изключително офанзивния си състав, тимът на Хосе Пекерман в крайна сметка не успя да стигне дори до точка.