Отборът на Бразилия спечели турнира за Купата на Конфедерациите, след като осъществи шампионски обрат във финалния мач срещу САЩ. Момчетата на Карлос Дунга изоставаха с 0:2 на полувремето, но след две попадения на Луиш Фабиано и едно на капитана Лусио стигнаха до 3:2 и спечелиха турнира. Страхотен мач за "селесао" изигра Рикадро Кака, който бе с основна заслуга за триумфа на родината си.

Двубоят започна шокиращо за Бразилия. Още в 10-ата минута Демпси засече центриране от дeсния фланг на Спектър и прокара топката покрай Жулио Сезар - 1:0. Избраниците на Дунга очаквано взеха инициативата и чрез Робиньо и Майкон на два пъти бяха близо до изравнителен гол, но Тим Хауърд действа безгрешно. В 27-ата минута САЩ организира отлична триходова контраатака, която бе завършена точно от Донован за 2:0. Голът тотално обърка бразилците, които до края на полувремето създадоха само едно опасно положение, пропиляно от Андре Сантош. От своя страна американците се бранеха отлично и разчитаха предимно на контраатаки.

Второто полувреме започна повече от добре за Бразилия. Играчите на Дунга върнаха едно попадение чрез Луиш Фабиано в 46-ата минута. Нападателят бе намерен с гръб към вратата, но се обърна светкавично и със силен удар с левия крак направи безпомощен Тим Хауърд - 2:1.

Натискът на "селесао" продължи и в 60-ата минута Кака вкара втори гол, който бе неправилно отменен от съдийската бригада. Новото попълнение на Реал (Мадрид) засече с глава центриране на Андре Сантош, топката премина голлинията, след което бе изчистена от Хауърд, но в крайна сметка попадението не бе признато.

Правдата възтържествува в 74-ата минута, когато Луиш Фабиано изравни резултата, отбелязвайки своя пети гол в турнира. С основна заслуга за попадението бе Рикардо Кака, който направи страхотен рейд по крилото.
Селекционерът на САЩ реагира мигновено, като пусна в игра двама дефанзивни играчи, с които се опита да предотврати пълен обрат.

Натискът на Бразилия продължи и в 81-ата минута Робиньо нанесе опасен удар, който излезе на сантиметри в аут. В 84-ата минута американска крепост за трети път се пропука. Капитанът на "селесао" Лусио се разписа с глава, след като засече отлично центриране на Елано от корнер и донесе и донесе трети гол за своя отбор. До края на двубоя момчетата на Боб Брадли не успяха да организират голова атака и загубиха мачa.

САЩ - БРАЗИЛИЯ 2:3
1:0 Демпси (10')
2:0 Донован (27')
2:1 Луиш Фабиано (46')
2:2 Луиш Фабиано (74')
2:3 Лусио (84')

СЪСТАВИ НА ДВАТА ОТБОРА:

САЩ: Хауърд, Боканегра, Ониеву, Демпси, Дейвис, Донован, Кларк (88' Кейси), Демерит, Алтидор (75' Киерстан), Спектър, Феилхабер (75' Борнстейн)

Бразилия: Жулио Сезар, Майкон, Лусио, Фелипе Мело, Силва, Фабиано, Кака, Робиньо, Луизао, Сантос (66' Алвеш), Рамирес (67' Елано)