Отборът на Бразилия демонстрира изключително добра форма, спечелвайки контролата си с тим на Швеция с категоричното 3:0.

Още през първите минути на срещата „селесао“ изцяло диктуваха случващото се на терена. Множество атаки съпътстваха срещата. Всредата на полувремето гол на Леандро Дамиао бе отменен до голяма степен несправедливо. Резултатът все пак бе открит в 32-ата минута, когато след изпълнение на корнер именно Дамио вкара топката във вратата на шведите. При резултат 1:0 завърши и първото полувреме на срещата.

Втората част започна по сходен начин. Бразилците продължиха да доминират на терена и почти не оставяха възможност на своите съперници да се доберат до топката. Преимуществото им придоби голово измерение едва в 84-ата минута, когато нападателят на италианския Милан Алещандре Пато покачи на 2:0. Две минути по-късно отново той оформи класическото 3:0, след като изпълни безпогрешно дузпа, отсъдена за нарушение именно срещу него.