Отборът на Бразилия победи с 2:0 Хърватия в приятелска среща, играна на стадион "Анфийлд" в английския град Ливърпул. Контролата ще бъде запомнена с подобаващото завръщане на терена на Неймар.

Бразилия: Отличникът Неймар ще танцува самба за Шестата

Няма човек в страната, който да не харесва футбола

Мегазвездата на Селесао се появи в игра за началото на второто полувреме, за да запише първи игрови минути от февруари насам. Ней реализира превъзходен гол в 69-ата минута след слалом между трима и топовен удар под гредата. В 90-ата Роберто Фирмино пък направи 2:0.

Следващата и последна проверка на бразилците е на 10 юни срещу Австрия. Неймар и компания започват участието си на Мондиала на 17-и срещу Швейцария.

Снимка 360115

Източник: EPA/БГНЕС

Хърватите имаха шанс да отбележат поне почетно попадение в този двубой, но пропуски направиха Деян Ловрен и Анте Ребич.

БРАЗИЛИЯ - ХЪРВАТИЯ 2:0

1:0 Неймар (69"), 2:0 Фирмино (90")