С гол на Неймар в заключителните минути Бразилия победи Колумбия с 1:0 в контролна среща. Двубоят се игра на стадион "Сън Лайф Стейдиъм" в Маями пред 73 429 зрители.

Новият капитан на Селесао прониза мрежата на колумбийците от пряк свободен удар в 83-ата минута. Това бе първи мач за Бразилия след провала на домашното Световно първенство и повторен дебют за селекционера Дунга.

Колумбийците играха с човек по-малко почти цяло полувреме. В 50-ата минута Хуан Куадрадо получи директен червен картон. На Мондиал 2014 Бразилия и Колумбия се срещнаха на 1/4 финалите и петкратните световни шампиони победиха с 2:1.

В този двубой Неймар стана жертва на балтия от страна на Хуан Сунига и за него турнирът приключи. Във вторник Бразилия ще играе приятелски мач с Еквадор. /БГНЕС