Българският нападател на шотландския Хартс Бранимир Костадинов излезе титуляр днес при загубата на своите с 0:1 от литовския шампион Каунас, с попадение още в първата минута на срещата.

Мачът на закрити врати бе и краят на едноседмичния съвместен лагер на двата тима край Хамбург. Старши треньорът на "сърцата" Анатоли Каробочка заложи на изключително млада единадесеторка, като осем от футболистите от състава бяха под 20-годишна възраст.

Към тях се включиха и двама играчи на проби, на същите години, които за пръв път попадат във формация с момчетата. Всеки двама произволно взети по възраст от полевите играчи, например, правеха приблизително годините на вратаря на Хартс в срещата  - англичанина Стив Бенкс (35).

Независимо от всичко младоците притиснаха литовците след гола, но сякаш вратата на прибалтийците беше запечатана. През първото полувреме на четири пъти литовският вратар отби с неподозиран рефлекс ударите на Костадинов. Още два пъти Бранимир изведе на дузпата в ситуации-близнаци шотландския национал Дейвид Темпелтън, но и той не се справи със стража на Каунас.

Още веднъж българският нападател подаде на румънеца Думитру Копил на празна врата, но балканецът разтресе гредата. През втората част "младите" бяха заменени със старите "кримки", но картината така и не се промени и литовците спечелиха срещата.

"Просто не мога да повярвам, че загубихме този мач. На моменти ми напомняше един двубой със Славия срещу Академик, когато играех при юношите на "белите". Тогава като не ми тръгна стрелбата, започнах да подавам. Натрошихме гредите в Казичене, но загубихме. Сега оставихме вратаря без ръце - изстрел след изстрел, но топката така и не влизаше във вратата. Толкова плонжове направи, че вероятно има синини. След това уцелихме и греда на абсолютно празна врата, след като успях да финтирам вратаря, подадох на Копил, но той пропусна", заяви Костадинов след срещата специално за Топспорт.бг.

На обяда след мача собственикът и на двата клуба Владимир Романов поздрави всеки поотделно за свършената работа и се раздели с играчите до 1 април, когато стартират плейофите на шотландския шампионат с дербито на Единбург - гостуване на Хиберниан.

Най-вероятно повечето от момчетата от първата единадесеторка днес ще излязат в мач на резервите при гостуването на Рейнджърс в Глазгоу в сряда.