Отборът на Олимпик (Марсилия) се класира за следващата фаза на Шампионската лига след инфарктна загуба с 1:2 от състава на Интер. За втори пореден мач възпитаниците на Дидие Дешан попариха съперника си от Италия с гол в 90-ата минута, който в този случай се оказа решаващ и за дуела между двата тима. Въпреки добрата си игра, футболистите на Клаудио Раниери отново показаха разсеяност и немощ пред гола, нещо което се оказа фатално за гранда от Милано.

Така останалият единствен представител на Франция в евротурнирите , продължава напред благодарение на гола си на чужд терен отбелязан от Брандао в края на днешната срещата-реванш.

Футболистите на Интер излязоха пределно мотивирани за днешната среща. Голът дефицит и  нуждата от ранно попадение накараха  отбора на Клауди Раниери да бъде доста агресивен в първите минути от двубоя. Гостите от Марсилия  бяха готови за такъв тип игра и неутрализираха по чудесен начин набезите на домакините.

Още в седмата минута, „нерадзурите" бяха много близо до първо попадение. Капитанът Хавиер Санети проби отлично по крилото, след което пусна чудесен пас на дузпата към Уесли Снайдер, който направи непростим пропуск, стреляйки в тялото на плонжиралия Стив Манданда. Опасностите пред вратата на французите продължиха.

Три минути след пропуска на Снайдер, Диего Милито също не успя да отбележи, след като ударът му бе отразен със страхотен рефлекс от вратаря Манданда.

Натискът на Интер се усилваше,футболистите на Олимпик (Марсилия) умело изтласкаха атаките и играта се прехвърли главно в средата на терена. Преобладаваха твърдите единоборства.

В края на първата част, добре изпълнен пряк свободен удар от Уесли Снайдер, бе отразен майсторски от стража на марсилци.

Второто полувреме започна с атаки на отбора гост. Остро центриране на Морел, не намери съотборник в наказателното поле на Жулио Сезар.

В опит за промяна на резултата, Клаудио Раниер пусна в игра Жоел Оби и Джампаоло Пацини. Те замениха разочаровалите с изявите си Диего Форлан и Уесли Снайдер.

В следвашите минути нещата за Интер продължаваха да стоят по същия начин. Грандът от Милано доминираше, но така и не намираше пролука в чудесно организираната отбрана на Олимпик (Марсилия).

В 70-ата минута Жулио Сезар трябваше да се намесва решаващо след удар с глава на Стефан М'Бия. Това бе и най-сериозното положение до момента за момчетата на Дидие Дешан.

Пет минути след това падна и така желаното попадение за отбора на Интер. След изпълнението на седмия си ъглов удар в мача тимът на Интер достигна до гол. Попадението бе дело на Диего Милито, който се възползва по най-добрия начин след създалия се карамбол в наказателното поле на гостите и отблизо не остави никакви шансове на Стив Манданда.

Голът на аржентинеца изравни и общия резултат в двата мача (1:1). В 84-ата минута хубав изстрел на Майкон бе отразен с мъка от вратаря на гостите. Положенията пред вратата на Манданда се редуваха едно след друго. Секунди след пропуска на Майкон, и Естебан Камбиасо не успя да порази френската врата.

И когато всички очакваха двубоят да отиде в продължение, Олимпик (Марсилия) изригна с изравнително попадение. Бразилският нападател Брандао се възползва от грешка в защитата на домакините и отбеляза така скъпоценния гол за момчетата на Дидие Дешан.

Попаденеито, което означаваше и класиране в следващата фаза на ШЛ,  хвърли в див екстаз подкрепящите над 5 хиляди гостуващи фенове на Марсилия.

За да бъде вихрушката от голове  пълна, при ответната атака на Интер, отборът на Клаудио Раниери получи дузпа. Тя бе отбелязана от Джампаоло Пацини, но това не помогна за нещо повече от почетна победа за италианския тим.

Така отборът на Олимпик (Марсилия) продължава с чудесното си представяне в Шампионската лига. Добрата игра в защита и умението за отбелязване на решаващи попадения в края, донесе историческото елиминиране на един от колосите в европейския футбол.

ИНТЕР - ОЛИМПИК (МАРИЛИЯ) 2:1

1:0 Милито (75'), 1:1 Брандао(90'), 2:1 Пацини-дузпа (90')

Червен Картон: Манданда (90')

Съдия: Педро Проенса (Португалия)

Стадион: „Джузепе Меаца"

ИНТЕР: 1. Сезар, 55. Нагатомо, 25. Самуел, 6. Лусио, 13. Майкон, 4. Санети, 5. Станкович, 18. Поли(73-Камбиасо), 10. Снайдер(57-Оби), 9. Форлан(57-Форлан), 22. Милито

ОЛИМПИК (МАРСИЛИЯ): 30. Манданда, 2. Аспиликуета, 21. Диавара, 3. Н'Коулу, 15. Морел, 4. Диара, 17. М'Бия, 18. Амалфитано, 28. Валбуена(77-Шейру), 20. Айеу(90-Брацигляно), 11. Реми(87-Брандао)