Бока Хуниорс спечели голямото дерби на Аржентина, а може би на Южна Америка, след като надви вечния си съперник Ривър плейт с 2:0. Така "синьо-жълтите" записаха трети пореден мач без загуба в Суперкласико, а последното им поражение от "милионерите" бе на 17 ноември миналата година, когато загубиха с минималното 0:1.

Бока бе по-дейният тим през почти цялото времетраене на срещата. Закономерно тимът стигна до гол в 28-ата минута. Тогава стражът на Ривър плейт Хуан Пабло Карисо се намеси много лошо при центриране от ъглов удар в наказателното си поле и си отбеляза нелеп автогол.

В 31-ата минута почти всичко в срещата вече изглеждаше решено. Един от символите на Бока, заедно с Диего Армандо Марадона - Мартин Палермо, заби втори гол във вратата на Ривър. Той бе изпуснат от защитата, която очакваше да бъде маркирана засада, и с глава вкара за 2:0.

До края на срещата преобладаваха нервите. Матиас Алмейда от Ривър и Клементе Родригес от Бока бяха изгонени с директни червени картони.

След този двубой двата тима продължават да заемат непривични позиции в таблицата с класирането. Ривър е на шеста позиция с 21 точки, а Бока е с пункт по-малко на 7-ото място.