Бившият селекционер на Германия и Шотландия Берти Фогтс дебютира с победа начело на Нигерия, предаде агенция Ройтерс.

С късен гол на нападателя Нванкво Кану, съотборник на Светослав Тодоров в Портсмут, воденият от германския специалист тим победи с 1:0 отбора на Уганда в квалификационна среща за финалите за Купата на африканските нации.

Гостите напуснаха терена недоволни от решението на сенегалския рефер да отмени техен изравнителен гол в края на мача.

"Не може да се каже, че съм доволен от играта на отбора, особено през първата част. Успях да видя само 25 минути добър футбол. Ще трябва да работим още много, за да постигнем желания успех", заяви след срещата Берти Фогтс.

След измъчения успех нигерийците остават без загубена точка в Група 3 и е фаворит за класиране за финалите идната година в Гана.