Бенфика запази напрежението на върха на класирането в Португалия след победа с 2:0 над Спортинг като гост в дербито на Лисабон късно снощи. По този начин отборът се придвижи на трето място в класирането, събирайки 22 точки, на четири зад градския съперник, който има актив от 26.

Лидерът Порто пък може да увеличи преднината си в челото ако победи при домакинството си на съседите от Боавища днес.

Футболистите на Бенфика излязоха напред в резултата още във втората минута, когато защитникът Рикардо Роча засече с глава центриране от корнер на капитана Шимао Саброса. "Орлите", които не бяха печелили срещу Спортинг в последните два сезона, покачиха преднината си на два гола именно чрез Шимао, който получи пас от Фабрицио Миколи и стреля фалцово отдясно за 2:0 в 36-ата минута.

Италианецът пък имаше шанс да направи резултата класически, но ударът му от границата на наказателното поле срещна напречната греда. Двата тима завършиха срещата с по 10 човека - бразилският защитник на Спортинг Полга получи втори жълт картон в 80-ата минута, а Нуно Гомеш бе изгонен за фаул само минута по-късно.

Две минути преди края на срещата гостите можеха да стигнат до почетно попадение, но вратарят на Бенфика Куим спаси по много добър начин удар отблизо на Яник.