Бенфика спечели приятелския турнир по футбол за Купата на Дубай, след като на финала победи италианския Лацио с 5:4 след изпълнение на дузпи. Редовното време завърши 0:0, а за италианците Масимо Одо получи червен картон в 84-та минута. За първото си място Бенфика ще получи 770 000 евро от наградния фонд.

В двубоя за третото място по-рано днес Байерн Мюнхен победи Олимпик Марсилия с 4:3. Марсилци поведоха с 2:0 след попадения на Самир Насри в 14-та и Джибрил Сисе в 26-та минути. Марк ван Бомел върна един гол за
Байерн в 37-та минута, а Микаел Пажис покачи на 3:1 в 47-та минута.

Германският шампион обаче стигна до успеха, след като вкара три гола в последните пет минути. Само за 60 секунди Рой Макай реализира две попадения, а победата на Байерн донесе Андреас Гьорлиц в 90-та минута. За третата си позиция Байерн ще получи 200 000 евро.

В същото време в среща от турнира "Футбол чалъндж" в Дубай националният отбор на Иран победи Щутгарт с 1:0 след гол на Мехди Раджабзаде в 50-та минута. В другата среща ОАЕ загубиха от Хамбургер ШФ с 0:1. Единственото попадение в мача отбеляза Колин Бенджамин в 39-та