Португалският гранд Бенфика завоюва Купата на Лигата снощи за 4-ти пореден път. Лисабонските „орли" се наложиха с 2:1 над Жил Висенте във финалния сблъсък на стадиона в Коимбра.

Точно след половин час игра Родриго вкара първия гол за Бенфика и полувремето приключи при 1:0. Драмата дойде в края на двубоя. Зе Луис изравни за Жил Висенте с попадение в 79-ата минута и изглеждаше, че мачът се насочва към продължения. Хавиер Савиола обаче не мислеше така. „Заекът" наниза победен гол в 83-ата минута и връчи трофея на Бенфика, бележейки за 2:1.

В последните 4 сезона Бенфика неизменно печели този турнир, като от 2008 година насам поред победи във финалите Спортинг (Лисабон), Порто, Пасош де Ферейра и сега Жил Висенте.