Белгия победи Уелс с 3:1 в мач от световните квалификации. Хари Уилсън (11) изведе гостите напред, "червените дяволи" обърнаха резултата с голове на Кевин Де Бройне (22), Торган Азар (28) и Ромелу Лукаку (73-дузпа).

Двубоят започна лошо за "драконите", които бяха принудени да правят смяна още в 8-ата минута. Джо Алън се контузи и на негово място се появи Морел.

Това не ги сломи и поведоха в резултата чрез Хари Уилсън, който се възползва от страхотна атака на Гарет Бейл три минути по-късно.

Домакините отговориха в 22-ата чрез Кевин Де Бройне, който бе намерен от Торган Азар. Шест минути по-късно Тома Мюние сложи топката на главата на Торган Азар и белгийците вече бяха напред в резултата.

Третият гол падна в 73-ата минута, след като Белгия получи правото да изпълни дузпа за нарушение на Крис Мефъм срещу Мертенс. Зад бялата точка застана Лукаку и прати топката в мрежата за 3:1.

Така Гарет Бейл и Дан Джеймс не се оказаха достатъчни за нещо повече от почетна загуба за Уелс.

В другия мач от група "Е" Чехия прегази Естония с 6:2 като гост.