Белгия записа изключително важна победа с 2:0 над Австрия в евроквалификация от група „А". С успеха „червените дяволи" изместиха днешния си съперник от второто място. И двата тима са с по 7 точки и еднаква голова разлика, но белгийците са с повече вкарани голове и с предимство в преките двубои.

Победата във Виена е още по-ценна за гостите, като се има предвид, че те играха без редица контузени титуляри като Румелу Лукаку, Маруан Фелайни, Тоби Алдервейрелд и Томас Фермален. Младата звезда на Лил Еден Азар пък остана на пейката.

„Дяволите" поведоха още в 6-ата минута. Стеван Дефур центрира, Аксел Витсел бе изпуснат сам, надскочи вратаря Юрген Махо и прати топката в мрежата - 0:1.

Австрийците се опитаха да упражнят натиск, но срещнаха изключително умело организираната защита на гостите. Най-добрият шанс за австрийците опропасти Марк Янко в 11-ата минута. Таранът се отскубна сам срещу вратаря Миноле, но стражът спаси.

Втората част започна така, както и първата - с гол за белгийците. След центриране отдясно, Витсел си свали отлично топката с гърди и със силен шут удвои - 0:2.

Австрийците така и не успяха да застрашат сериозно Миноле в тези втори 45 минути. Изключението дойде в даденото от рефера продължение, когато Харник получи извеждащ пас, но вратарят на Белгия пак се намеси навреме и предотврати гола.

Във вторник Австрия гостува на Турция, а „червените дяволи" приемат аутсайдера Азербайджан.

АВСТРИЯ - БЕЛГИЯ 0:2

0:1 Витсел (6')

0:2 Витсел: (50')

Австрия: Махо, Фухс, Погатец, Драгович, Даг, Арнаутович, Баумгартингер, Юнузович, Алаба, Харник, Янко;

Белгия: Миноле, Симан, Фертонген, Ван Буйтен, Компани, Симонс, Дембеле, Дефур, Витсел, Чадли, Огунджими.