Отборът на Беласица победи като гост Локомотив (София) с 1:0 в първия двубой от 21-я кръг на родната "А" футболна група.

Малко по-малко от месец, след като успяха да изтръгнат точка срещу шампиона ЦСКА насред "Българска армия", сега петричани изненадаха и втори отбор от столицата.

Единственото попадение в срещата отбеляза бразилският играч на гостите Маркиньош още в 15-та минута на двубоя. Нападателят изненада Урош Голубович след удар от границата на наказателното поле.

В 65-та минута на мача реферът вдигна червен картон на друг бразилец - Вава за удар без топка срещу играч на домакините и петричани продължиха с човек по-малко.

Минути след това съдията първо изгони и защитника на Беласица Клаудиану, а след това след консултация с колегите си, прецени, че е вдигнал първи жълт картон на друг играч и промени решението си.

До края на срещата "железничарите" упражниха тотален натиск, но така и не успяха да достигнат до изравнително попадение и регистрираха нова загуба след 1:3 от Литекс в миналия кръг.