Байерн (М) е с единия крак в груповата фаза на Шампионската лига. В първи мач от плейофите на турнира баварците спечелиха с 2:0 домакинството си на швейцарския ФК Цюрих.

Германският гранд беше пълен господар на терена и при малко повече късмет в последните 10-15 минути от двубоя можеха да спечелят по-убедително. С пропуски обаче се отчетоха Марио Гомес и Франк Рибери. Съперникът дори завърши с човек по-малко след втори жълт картон на Беда в самия край на двубоя.

Иначе Байерн поведе рано-рано. Още в 8-ата минута Бастиан Швайнщайгер откри резултата. Въпреки изоставането си гостите не се стреснаха и се опитваха да играят футбол. При едно от редките си центрирания Шермити за малко да отбележи. Ударът му с глава обаче попадна в обсега на Нойер.

През втората част швейцарците се бореха за равенство. Надеждите им  бяха попарени с познатия стил на Ариен Робен. В 72-ата минута Гомес върна към холандеца на ръба на наказателното поле оттдясно. От своя страна крилото с техничен диагонален шут фиксира крайното 2:0.

Реваншът е след седмица, а както изглежда - Байерн ще продължи. Няма и как да бъде иначе. Стадионът на баварците "Алианц Арена" е домакин на финала на Шампионската лига тази година.

В същото време българският нападател Цветан Генков е много близо до дебют в Шампионската лига. Националът записа цял мач при победата с 1:0 над кипърския АПОЕЛ. Единствения гол отбеляза Малецки в 71-ата минута. Реваншът е следващата седмица.