Байерн записа поредната си безпроблемна победа в група F на Шампионската лига. Баварците биха БАТЕ Борисов с 4:1 на „Алианц Арена" и по този начин завършиха на първо място в този поток. Втори, пък остана тимът на Валнесия, победил Лил с 1:0 като гост.

Мюнхенци поведоха в 22-ата минута, след като Джердан Шакири пусна извеждащ пас към Марио Гомес, който в типичен стил, нанесе точен завършващ удар за 1:0.

До края на полувремето двата тима си размениха по едно по-опасно положение чрез Кроос и Олехнович, които обаче не бяха превърнати в голове.

След почивката на терена стана доста по-интересно. Първо в 50-ата мин Жером Боатенг бе изгонен за касапско влизане с двата крака в Родионов.

Това обаче не смути особено домакините, които бързо удвоиха преднината си. Кроос центрира от фаул, Швайнщайгер отклони към Мюлер, който от воле не остави шансове на вратаря на БАТЕ.

Баварците си подпечатаха успеха в 66-ата мин, когато най-ниският на терена - Джердан Шакири се разписа с глава след пас на Гомес.

Само секунди по-късно беларусите останаха също с десет души,след като Поляков симулира за дузпа в пеналта, но реферът му извади втори жълт картон.

В самия край на мача Давид Алаба също записа името си на таблото, разписвайки се след корнер на Рибери.

В последната минута борисовци стигнаха до почетното си попадение, което бе дело на Филипенко.

В другия мач от групата Валенсия би обезверения тим на Лил с 1:0 като гости, но това не бе достатъчно за нещо повече от второто място. Единственото попадение за „прилепите" бе дело на Жонас в 36-ата минута.

Така на осминафиналите в ШЛ продължава Байерн и Валенсия, а БАТЕ ще играе в Лига Европа.

Байерн Мюнхен - БАТЕ Борисов  4:1

1:0 Гомес (22')
2:0 Мюлер (54')
3:0 Шакири (66')
4:0 Алаба (83')
4:1 Филипенко (89')

Червени картони: Боатенг (Байерн -51'),  Поляков (БАТЕ - 69')

Байерн: Нойер, ван Буйтен, Боатенг, Рафиня, Контенто, Тимошчук, Швайнщайгер (Рибери - 72'), Кроос (Алаба - 64'), Мюлер (Данте - 54'), Шакири, Гомес

БАТЕ: Горбунов, Радков, Филипенко, Бордачов (Юревич - 84'), Поляков, Бага, Олекнович, Володко, Концевой (Бресан - 58'), Хлеб, Родионов (Василюк - 67')