Байерн вече е сигурен участник на осминафиналите в Шампионската лига.В мач от група "D" немците победиха като гости Виктория Пилзен с 1:0 без да се напрягат особено. По този начин играчите на Пеп Гуардиола вече са с 12 точки в групата си и са сигурни участници в следващата фаза. По този повод Мюлер и ко спокойно могат да пият по едно в чешката бирена столица, за каквато минава Пилзен.

Баварците започнаха силно и вратарят на Виктория Козачик трябваше да избива опасен удар на Алаба от фаул още в 11-ата минута. Малко след това пък и гредата помогна на пилзенци след хубав удар на Швайнщайгер.

Виктория се постара да заличи лошите впечатления,които остави с играта си в Мюнхен и определено успя. Домакините бяха на два пъти близо до гола в 36-ата мин, но първо Петржела, а после и Колар не успяха да уцелят вратата.

Веднага след почивката нов добър шанс се откри пред Лам, който бе изведен сам срещу вратаря от Мюлер.Капитанът на Байерн вече виждаше как ударът му влиза във вратата, но в последния момент Чисовски успя да избие от голлинията.

Гостите натиснаха и нови шансове се откриха пред Ван Баутен и Рибери, преди влезлият като резерва Манджукич да открие в 65-ата мин. Хърватинът бе иузпуснат от Чисовски и засече с глава добро центриране на Лам.

Виктория се опита да промени нещо и чехите бяха близо до гол в 77-ата мин, когато Текл не успя да си „обърне" крака и да засече в опразнената врата прекрасен пас на Петржела. В крайна сметка домакините могат да съжалява за изпусната точка, тъй като до края нови положения нямаше и мачът завърши при този резултат.

ВИКТОРИЯ ПИЛЗЕН - БАЙЕРН 0:1

0:1 Манджукич (65')

Виктория: Козачик, Прохазка, Чисовски, Райторал, Хубник (Резник - 71'), Хорава, Хорват, Петржела, Дурис (Поспишил - 84'), Колар, Текл (Бакош - 87')

Байерн: Нойер, ван Буйтен, Контенто, Алаба, Рафиня, Лам, Кроос, Рибери, Швайнщайгер (Мартинес - 59'), Гьотце (Вайзер - 87'), Мюлер (Манджукич - 59')