Барселона започна с победа участието си на турнира "International Champions Cup".

Тази нощ каталунците надделяха с дузпи над Тотнъм в сблъсъка между двата тима на "Роуз Боул" в Калифорния. В редовното време срещата приключи при резултат 2:2 ,след като испанците поведоха с две попадения през първата част чрез Мунир Ел Хадади в 15-ата и Артур в 29-ата минута.

След това обаче англичаните изравниха в рамките на две минути през второто полувреме след изключително груби грешки в отбраната на съперника. Първо Хеунг-Мин Сон намали в 73-ата, а след това Нкуду изравни в 75-ата минута.

Така се стигна до изпълнение на дузпи, където младоците от Барса показаха по-здрави нерви и изпълниха 5 от 5 точни изстрела, докато Антъни Георгиу не успя да преодолее Яспер Силесен от бялата точка и така с 5:3 победата отиде на сметката на "блаугранас".

БАРСЕЛОНА - ТОТНЪМ 2:2 (5:3 след изпълнението на дузпи)

В редовното време бележат: 1:0 Ел Хадади (15"), 2:0 Артур (29"), 2:1 Сон (73"), 2:2 Нкуду (75")