Eвропейският клубен първенец Барселона приключи с победа турнето си в САЩ. В последна контрола късно снощи каталунците се наложиха с 2:0 над  Клуб Америка. Мачът се игра на „Каубойс стейдиъм" в Далас, а головете за Барса вкараха Давид Вия и Сейду Кейта.

Испанският национал Вия откри резултата в средата на първата част. Бившият ас на Валенсия засече с глава центриране от дясно на Адриано и матира стража на съперника. В последната минута на срещата пък Сейду Кейта се разписа на празна врата, наказвайки груба грешка в защитата на Америка.

Подобно на другите срещи от турнето в САЩ, Барселона бе без някои от най-големите си звезди, сред които Лионел Меси, Карлес Пуйол, Хавиер Масчерано, Даниел Алвеш и новото попълнение Алексис Санчес.

БАРСЕЛОНА - КЛУБ АМЕРИКА 2:0