Барселона не допусна изненада и отново победи украинския Шахтор, този път в Донецк с 1:0. Така каталунците се класираха за ½-финалите в Шампионската лига с общ резултат от двете срещи 6:1. На последното стъпало преди финала Барса ще срещне Реал (Мадрид), освен като Тотнъм не направи някакво чудо на Уайт Харт Лейн" в сряда.

Противно на очакванията, Пеп Гуардиола излезе с почти всичките си титуляри на „Донбас Арена". На пейката бе оставен единствено Педро, като на негово място започна Ибрахим Афелай.

Гостите на практика се напънаха само през първото полувреме, когато и успяха да поведат в резултата. Началото обаче бе за Шахтьор, които създадоха две опасни ситуации чрез Коща и Жадсон.

Барса обаче уби дори и нищожната интрига в мача малко преди края на първата част. Меси получи пас от Адриано, финтира и с прекрасно насочен удар откри резултата. Попадението бе под номер 48 за аржентинския магьосник през сезона.

След почивката каталунците осезаемо свалиха оборотите и Шахтьор получи възможност да играе повече с топката. Жадсон, Мхитарян и Морено можеха да донесат поне равенството на „миньорите", но неточният мерник и вратарят на Барса Виктор Валдес ги лишиха дори и от тази малка радост.

Меси пък не успя да се разпише още веднъж и засега остава с 9 гола в Шампионската лига. Рекордът по падения в турнира е 12. Аржентинецът има поне още два мача,за да го подобри.

ШАХТЬОР - БАРСЕЛОНА 0:1 (общ 1:6)

0:1 Меси (43')

Шахтьор: Пятов, Хюбшман, Жадсон, Луис Адриано, Вилиан, Шевчук, Кобин, Дъглаш Коща, Мхитарян, Ишченко, Ракитский;

Барселона: Валдес, Алвеш, Пике, Бускетс, Адриано, Машчерано, Шави, Кейта, Афелай, Меси, Вия