Световните футболни грандове Барселона и Манчестър Юнайтед изиграха контрола в Гьотеборг, в която не излъчиха победител в редовното време. При последвалото изпълнение на дузпи обаче каталунците бяха по-концентрирани и спечелиха с 2:0.

Българският нападател Димитър Бербатов беше сред резервите на Манчестър Юнайтед. Митко се появи на терена в 66-ата минута, но до края не направи нищо запомнящо се.

Испанският гранд надиграваше "червените дяволи" през по-голямата част от мача, но до гол във вратата на Де Хеа така и не се стигна. В 45-ата минута пък Уейн Рууни пропусна да се разпише от дузпа, след като Виктор Валдес спаси удара му от бялата точка.

При изпълнението на наказателните удари след редвното време Шави и Жерар Пике вкараха за Барселона, а Нани и Ашли Йънг направиха нови пропуски за "червените дяволи".

Както е известно, двата тима играха финал в Шампионската лига миналата година, когато Барса победи с 3:1, а Димитър Бербатов изненадващо не беше включен в групата на Манчестър Юнайтед.

Манчестър Юнайтед - Барселона 0:2 (след дузпи, 0:0 в ред. време)