Националният отбор на България се класира за пръв път в историята си на полуфинал на европейско първенство по минифутбол.

В четвъртфиналите на шампионата в словашкия град Кошице България победи с 3:1 Франция. За място на финала "лъвовете" ще играят с победителя от двойката между Чехия и Румъния, което е повторение на финала от последното европейско първенство през 2018 година.

Селекцията на старши треньора Николай Михов надигра напълно тима на "петлите" и можеше да се поздрави и с много по-убедителен успех.

Резултатът бе открит от Мирослав Кайряков в 21-ата минута, който бе точен от близка дистанция след заучено изпълнение на корнер. Това бе и единственият гол през първото полувреме.

В 31-ата минута Светлозар Табаков реализира за 2:0 с удар зад центъра, с който прехвърли вратаря на Франция. България покачи на 3:0 чрез Ангел Рахов в 42-ата минута, който се разписа след ъглов удар.

Крайното 3:1 бе оформено от Фредерик Буве в последните секунди след удар с глава, акцентира БТА.

От началото на шампионата в Кошице България победи Австрия и Грузия в груповата фаза, загуби от Черна гора, но след това надигра Италия на осминафиналите.

Полуфиналът с участието на България е в събота от 21:15 часа.