Отборът на Грасхопър, чийто старши треньор е бившият капитан на българския национален отбор Красимир Балъков, загуби с 1:5 като домакин от Базел в среща от 22-ия кръг на футболното първенство на Швейцария.

Гостите, които откриха още в 11-а минута чрез Ракитич, бяха значително подпомогнати и от халфа на Гарсхопър Веролюб Салатич, който си изкара червен картон малко по-късно и остави съотборниците си с човек по-малко повече от 75 минути.

Това предотврати крайния изход на двубоя и с две попадения на Петрия и по едно на Стерьовски и Майсторович Базел поведе с 5:0. Почетният гол за домакините бе дело на щатния голмайстор Аилтон, който се разписа в продължението и оформи крайния резултат.

В другите два мача от 22-я кръг Аарау и Тун завършиха 0:0, а Шафхаузен загуби с 0:4 от ФК Цюрих. Във временното класиране начело е именноЦюрих с актив от 47 точки, следван от Санкт Гален с 42 и Базел с 40. Грасхопър е четвърти с 38.