Лидерът в Ередивизи АЗ Алкмаар продължава с уверения си ход в първенството. Отборът на Луис ван Гаал победи с 2:0 като домакин тима на Утрехт в среща от 16-я кръг на шампионата и се утвърди на първата позиция. Головете бяха дело на Ел Хамдауи и Деми де Зеув в 8-ата и 90-ата минута.

Мачът се игра пред 16 344 зрители на стадиона на АЗ "DSB" и започна със силен домакински натиск, койти даде своя резултат в 8-ата минута, когато Мунир Ел Хамдауи откри резултата. Алкмаар продължи да диктува темпото и да създава по-опасните положения пред вратата на гостите, но решителното попадение падна едва в 90-ата минута и бе отбелязано от Де Зеув. Срещата бе доста коректна като само Несу от Утрехт получи официално предупреждение.

След тази победа АЗ поведе с 6 точки на Аякс, но отборът на Ван Бастен има мач по-малко. Утрехт остана на 9-а позиция с 22 точки.