Шампионът в последните 3 години - Аякс, спечели голямото дерби на „Ередивизи" срещу вечния съперник Фейенорд. Двата отбора премериха сили в двубой от III кръг, като амстердамци се наложиха с 2:1.

Всички попадения в мача паднаха преди почивката. Головата машина на ротердамци Грациано Пеле откри резултата в 6-ата минута, но в 30-ата домакините изравниха от дузпа, реализирана от Сигторсон.

Централният нападател на Аякс се превърна в героя на деня, след като само няколко минути по-късно вкара за 2:1, осъществявайки пълен обрат в двубоя. След почивката двата отбора не си вкараха нови голове и в крайна сметка Аякс се поздрави с така важния успех.

С победата Аякс се изстреля в първата част на таблицата, като тимът на Де Бур има 6 точки след 3 кръга. Кризата във Фейнорд пък се очертава да бъде сериозна, тъй като тимът все още няма спечелена дори една точка от старта на сезона. Очаквано ротердамци са в опасната зона.