Аякс победи шампиона АЗ Алкмаар с 1:0 в дербито от 19-ия кръг на холандската Ередивизи. Амстердамци успяха да измъкнат победата в един много оспорван мач. Гостите от АЗ удариха две греди, а Сим де Йонг изпусна чисто положение за столичани през първата част.

Единственото попадение бе дело на десния бек Грегори ван дер Вийл в 63-ата минута. Бранителят получи отличен пас от Луис Суарес и с мощен удар по земя матира Серхио Ромеро. След това попадение АЗ се опита да упражни натиск, но ясно си личеше, че гостите бяха свалили гарда, За капак малко преди края треньорът им Дик Адвокаат бе отстранен от резервната скамейка.

Така Аякс вече има 42 точки, на 9 от лидера ПСВ и 6 от втория Твенте. "Червените" от Еншеде обаче играят с Гронинген на "Еуроборг" днес.