Аякс записа равенство 1:1 срещу гостуващия Утрехт и вече изостава с три точки от временния лидер АЗ Алкмаар след изиграването на всички срещи от 13-ия кръг на холандското първенство по футбол.

Амстердамският гранд пропусна много възможности в началото на мача. В 35-та минута, когато Сандер Келер изпревари вратаря Кенет Вермеер и вкара гол с глава за 1:0 в полза на Утрехт.

Миралем Сюлеймани обаче изравни за 1:1 в 61-та минута, но домакините не успяха да стигнат до второ попадение.

Лидер с 29 точки остана отборът на АЗ Алкмаар, победил с 2:0 Грьонинген в събота.

В други по-интересни срещи от кръга ПСВ Айндховен завърши наравно 2:2 срещу домакините от Хееренвеен, а Фейенорд си раздели точките срещу Витес след равенство 1:1.