Аякс запази лидерската си позиция в Холандия, побеждавайки трудно у дома Грьонинген с 3:2. Гостите регистрираха едва първата си загуба за сезона.

Райън Бабел откри резултата с удар от близко разстояние в 50-та минута след неуспешно изчистване на вратаря Бас Роорда. Пет минути по-късно Евгений Левченко изравни от дузпа - 1:1, а след това Луис Суарес наказа грешка на вратаря Маартен Стекеленбург и Грьонинген поведе - 1:2. Бабел обаче вкара втория си гол в мача за 2:2, а десният защитник Урби Емануелсон осигури победата на домакините със силен шут от около 20 метра в 80-та минута.

Други резултати:
Бреда - Неймеген 0:2
Спарта (Ротердам) - Алкмар 0:2
Витес - Вилем 1:0

Аякс води с 18 точки от седем мача, втори е Алкмаар с точка по-малко. Трети е Грьонинген с 14 точки, толкова има и Твенте.