Аякс гледа уверено към втората си поредна титла в Холандия и общо 31-ва в историята на клуба. В мач от  29-ия кръг амстердамци погребаха доскорошните претенденти за първото място Хееренвеен с 5:0 и то като като гости.

Задачата на столичани бе улеснена от вратаря на фризийците Ванденбуше, който събори Сим де Йонг в пеналта и получи директен червен картон след рекордните 180 секунди игра! Тео Янсен вкара отсъдената дузпа и всичко като интрига в мача свърши.

До края на полувремето Исмаил Аисати и на два пъти Де Йонг доведоха нещата до 0:4. След почивката Де Йонг успя да оформи първия в кариерата си хеттрик за крайното 0:5.

Всичко бе сякаш като по поръчка за Аякс тази вечер, след като всички конкуренти за титлата сбъркаха. АЗ Алкмаар и Твенте извъртяха реми 2:2, което остави АЗ на 3 точки зад столичани. Ники Михайлов отново не бе в групата на тима от Еснхеде, който се отърва от загубата в последните секунди чрез Байрами.

ПСВ Айндховен пак се изложи, като този път падна от РКС Ваалвайк с 1:2. Станислав Манолев пак бе за,кован на резервната скамейка.

Фейенорд пък завърши 0:0 с Рода, което окончателно оформи отличната вечер за всички в Аякс.